Fotoselli kapı sistemleri

Fotoselli kapı nedir ve fotoselli kapı nasıl çalışır :fsk

Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, kapı boşluğu üzerine asılan bir ray üzerinde kayarak hareket eden tek veya çift yöne açılan kanatlardan oluşan bir kayar kapı düzeneğinin otomatik hale getirilmesidir. Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi sistemin ismi aslında otomatik kayar kapı olmakla birlikte, kapıya yaklaşan kişilerin algılanmasını sağlayan infrared veya mikrodalga radarlar, halk arasında fotosel olarak bilindiğinden, fotoselli kapı ismi değişmez bir şekilde kelime haznemize yerleşmiş durumdadır. Ray profili dişli kayış çarkları, otomatik kapı motorları, algılama elemanları ve algılama elemanlarından gelen sinyali hareket komutuna çevirecek olan mikroprosesör işlemci ( öğrenebilir elektronik devre) başka bir değişle anakart v.b. elektronik devreleri üzerinde barındırır. Ray profili üzerindeki donanımları gizlemek ve korumak amacıyla bir servis kapağı ile tamamlanır ve otomatik kapı mekanizması olarak isimlendirilir.

Fotoselli kapı profilleri zeminden kılavuzlama, yanlardan yalıtma ve üst profilden mekanizmaya bağlanma ihtiyaçlarından dolayı özel olarak tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Günümüzde otomatik kapı ve otomatik kapı sistemleri her türlü açtırma elemanından gelen sinyali işleyebilecek şekilde gelişmiştir. Otomatik kapı kumandası dijital ekranlardan kapının konumunu göstermekle birlikte kullanımı son derece pratik hale gelmiştir. Otomatik kapı devresi bazı modellerde tek bir kart üzerine baskılanırken, motor kartı, kilit kartı, batarya kartı ve anakart olarak ünitelere de bölünebilmektedir.

Fotoselli kapı fiyatları , daha çok göz önünde olmasından kaynaklı, ön plana çıkan kanat yapısından çok, mekanizmanın özellikle de mekanik aksamın kalitesiyle ölçülmektedir. Kuzey avrupa ülkeleri sert kış ayları ve sert iklimi ile otomatik kapıların en çok ihtiyaç duyulduğu, icat edildiği ve geliştirildiği bölgeler olmuştur. Bu açıdan İsviçre başta olmak üzere kuzey avrupa ülkeleri otomatik kapı sistemlerinin beşiği olarak bilinmekte, en kaliteli mekanizmaların üretildiği ülkeler olarak otomatik kapı fiyatları için evrensel fiyat performans kriterlerini oluşturmaktadırlar. Ülkemizde fotoselli kapı İstanbul merkezli bir yapı içerisinde olsa da artan talep ve ihtiyaçlar, nakliye ve montaj masraflarının fazlalığından otomatik kapı fiyatı üzerine binen yükün fazlalığı uygulamanın bulunduğu her yerde otomatik kapı firmaları olmasını sağlamıştır.

Sterilizasyonun ön plana çıktığı ameliyathane kapısı ve hermetik kapı gibi özel giriş noktalarında kısa mesafeli temassız algılama yapan el yaklaşım sensörleri ve dirsek butonları da kullanılmaktadır. Ayrıca fotoselli kayar kapı sistemlerimizde enerji kesilmesi halinde 24 V Dc motorunu bir süre daha çalıştırarak sirkülasyonun devamlılığını sağlamaya programlı opsiyonel akü (acil durum bataryası) özelliği de mevcuttur. Otomatik fotoselli kapı güvenli elektromekanik kilit sistemi ve gelişmiş mikroprosesörü sayesinde her türlü Access kontrol sistemine uyumludur. Kart okuyucu, şifreli paneller, parmak izi okuyucular ve farklı biyometrik özellikli okuyucuların tamamıyla uyum içerisinde çalışabilmektedir. Yangın alarm sistemine bağlanarak yangın anında otomatik olarak açılması ve açık kalarak insanların geçişlerini kolaylaştırması yine mikroprosesörün standart görevleri arasında yer almaktadır.

Fotoselli otomatik kayar kapılarımızda açılma ve kapanma esnasında devreye giren mükemmel bir frenleme sistemiyle kanatlar ideal zamanda yavaşlar ve durma noktalarında çok yumuşak bir hareketle size üstün bir çalışma konforu sunar. Gilgen marka otomatik fotoselli kapı mekanizmaları sektörünün en yüksek kalite standartlarıyla birlikte zengin bir fonksiyonellik sunmaktadır. Kapı profilleri sınırsız renk seçenekleriyle uluslar arası RAL renk tonlarında elektrostatik toz boyalı olabileceği gibi, eloksallı veya ahşap görünümlü filmlerle de kaplanabilmekte. Kanat dolguları şeffaf veya renkli lamine cam, temperli emniyet çamları, temperli ısıcam veya solit malzemelerden oluşan çok geniş bir yelpazeyle siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Ayrıca kenarları rodajlanarak kesici özelliği ortadan kaldırılan ve inox askı aparatlarının bağlanabilmesi için delikler delindikten sonra temperlenen camlarla fotoselli cam kapı sistemleri azami transparanlık sağlayan yapılarıyla ekstra şeffaflık isteyen mekanlarda müşterilerimizin beğenisini toplamakta.

Referanslarımıza gözatmak istermisiniz»