CEPHE SİSTEMLERİ

Terakki yapı cephe sistemleri olarak kapaklı cephe, silikon cephe, transparan cephe, SKYLİGHT, kompozit cephe, kompakt laminat cephe sistemlerini siz müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

KAPAKLI CEPHE SİSTEMLERİ

Silikon cephe sisteminin taşıyıcılarını kullanarak kapaklı cephe sisteminde yüksek ısı yalıtım değeri elde edilmiştir. Sisteme özel tasarlanmış ısı bariyerleri sayesinde ısı geçişi önlenmiş ve sistem bu sayede zaman içinde enerji tasarrufu sağlayarak kendi maliyetlerini çıkartacak bir duruma getirilmiştir.

Devamı »

 

SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ

Strüktürel silikon cephe  modern ve çağdaş görünümü sayesinde Dünya’da en çok tercih edilen alüminyum giydirme cephe sistemidir.Dış görünümünde alüminyum profillerinin gözükmemesinden dolayı camcama sistem olarakta adlandırılmaktadır.

Devamı »

 

TRANSPARAN CEPHE SİSTEMLERİ

Transparan giydirme cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekanın açığa çıkarmaktır.

Devamı »

 

 

SKYLİGHT

Modern mimari yapılarda güneş ışığını gün boyunca bina içerisine alan galeri ve çatı açıklıklarında ekonomik ve estetik bir çözüm olarak kullanılan bir sistemdir. Günümüz mimarisindeki binaların Skylight uygulamaları binalardaki doğal aydınlanma problemini çözen yapılarda açıklığın büyük olduğu ve gün ışığından daha fazla faydalanabilmek için, mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak uygulanan sistemlerdir.

Devamı »

 

KOMPOZİT LEVHA

Alüminyum kompozit panel; iki adet alüminyum levha ve arasındaki düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Üst alüminyum levha yüzeyinin PVDF Kaplaması olması sebebi ile üstün yüzey dayanımına ilave olarak kompozit panel sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebi ile çok tercih edilen bir yapı malzemesidir.

Devamı »

 

KOMPAKT LAMİNAT

Kompakt laminat  ısı etkisi ile sertleşen reçineler ile emdirilmiş selülozik liflerin yüksek basınç altında preslenmesi ile elde edilen homojen dokulu her yüzeyi dekoratif kaplamalı  1 mm den başlayıp 40 mm ye kadar üretilebilen masif laminat yapı levhasıdır. Kompakt  laminatı diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği aslen laminat olmasıdır.

Devamı »